uvádí...
19. kongres Pharma Profit, 8. 10. 2024, Clarion Congress Hotel Olomouc

PharmDr. Stanislav Havlíček

lékárník , Lékárna U nádraží Plzeň, redaktor, časopis Českých lékárníků

PharmDr. Stanislav Havlíček

lékárník , Lékárna U nádraží Plzeň, redaktor, časopis Českých lékárníků

Stanislav Havlíček vystudoval Farmaceutickou fakultu na Univerzitě Karlově. Za čtvrtstoletí v praxi prošel řadou pozic; ve farmaceutické firmě, ve veřejné i nemocniční lékárně a také v médiích. Dnes pracuje na částečný úvazek ve veřejné lékárně „U nádraží“ v Plzni a také jako redaktor Časopisu českých lékárníků.

V letech 2007 – 2011 byl prezidentem v roce 2012 viceprezidentem České lékárnické komory, kde nadále působí v jejím představenstvu. V roce 2011 byl viceprezidentem Evropského svazu lékárníků v Bruselu (PGEU) a ve stejném roce absolvoval studijní program „eHealth and telemedicine, New horizons“ v USA.  Je externím lektorem IPVZ (Institutu postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví) a také dlouholetým členem zkušební komise pro atestační zkoušky v oboru veřejné lékárenství.

Od roku 2016 spolupracuje s humanitární organizací Lékaři bez hranic, se kterou jako farmaceut dosud vyjel na tři mise v celkové délce přesahující jeden rok. V Jižním Súdánu spravoval nemocniční lékárnu, v Bangladéši řídil lékárnu a školil místní personál v projektu zaměřeném na pomoc Rohingům v uprchlickém táboře a ve válkou zmítaném Jemenu do březnu 2020 řídil nemocniční lékárnu a zásobování traumacentra nedaleko frontové linie. Je autorem knihy „Syn Buvola“, která popisuje život na misi v Jižním Súdánu.